Геоінформаційна система для управління активами громади в умовах воєнного стану

Вебінар Геоінформаційна система для управління активами громади в умовах воєнного стану

4 травня 2022 року відбувся вебінар «Геоінформаційна система для управління активами громади в умовах воєнного стану», який спільно організували ТОВ «МагнетікВан Муніципальні Технології» із партнером Громадською організація «Агенція інвестиційного розвитку громад і територій». У зустрічі взяли участь представники близько сотні громад.

Розпочав зустріч голова та співзасновник організації АГРІТ Костянтин Орловський. Його виступ мав тему: “Інтерактивна карта релокації підприємств як ефективна платформа взаємодії органів місцевого самоврядування з бізнесом, який постраждав від злочинних дій російської федерації”. Найперше, він наголосив на вигодах, які отримує громада, залучивши інвестора, серед яких: нові робочі місця та підвищення платоспроможності населення, наповнення бюджету через податки, розвиток інфраструктури тощо. А також Костянтин перелічив низку очікувань інвестора від громади на кшталт: правдива інформація, супровід щодо адміністративних питань, індивідуальний підхід та етичне ставлення тощо.

Вебінар Геоінформаційна система для управління активами громади в умовах воєнного стану

Далі Костянтин вказав, що одним із дієвих інструментів залучення інвесторів є геоінформаційна система. Оскільки ГІС дає можливість візуалізувати основні фактори інвестиційної привабливості: геолокацію, природні ресурси, інвестиційні об’єкти (комунальні чи приватні), культурну спадщину, інфраструктуру та наявний бізнес. Експерт навів приклади двох ресурсів, які призначені для того, щоб допомогти громадам презентувати свій інвестиційний потенціал, це – інтерактивна карта релокацій підприємств та геоінформаційна система інвестиційної привабливості.

Вебінар Геоінформаційна система для управління активами громади в умовах воєнного стану

Наступним доповідав співзасновник організації АГРІТ Ярослав Буряк. Його виступ був на тему: «Енергоефективність громад – шлях до економії бюджетних ресурсів громади». Він навів приклади громад в Україні, які активно займаються енергетичним менеджментом, тобто проводять інвентаризацію та оцінку наявних енергоресурсів, на основі чого складають плани сталого енергетичного розвитку, роблять модернізацію та реконструкцію інженерних мереж, переходять на альтернативні джерела електроенергії.

Крім цього Ярослав звернув увагу, що дієвим інструментом для організації енергоменеджменту та енергомоніторингу громади є геоінформаційна система. Спеціалісти ТОВ «МагнетікВан Муніципальні Технології» розробили прототип ГІС енергоефективності громади, яка, в першу чергу, дає можливість швидко провести енергоаудит підприємств та об’єктів комунальної власності, а також візуалізувати основні показники у вигляді інформаційної панелі (дашборду).

Вебінар Геоінформаційна система для управління активами громади в умовах воєнного стану

Третім спікером вебінару був директор ТОВ «МагнетікВан Муніципальні Технології» Володимир Подобівський з темою: «Геоінформаційна система управління земельним банком громад. Можливості й функціонал». Він звернув увагу, що у часі війни громади зустрілися із проблемою відсутності доступу до ресурсів на кшталт: Публічна кадастрова карта України, Державний земельний кадастр, Портал нормативно-грошової оцінки тощо.  

Володимир повідомив, що розв’язанням цього питання лежить у площині впровадження одного із модулів геоінформаційної системи територіальної громади, а саме підсистеми управління земельними ресурсами громади. Він, на прикладі геоінформаційної системи Городоцької громади, показав основні можливості ГІС, наголосивши, що ресурс дає можливість редагувати чи додавати ділянки в режимі реального часу.

Вебінар Геоінформаційна система для управління активами громади в умовах воєнного стану

Також Володимир Подобівський зауважив, що користування геоінформаційною системою значно спрощує роботу землевпорядника, адже на основі даних, які містить ГІС, можна формувати запити, а результати друкувати чи експортувати у вигляді електронних таблиць або pdf файлів. Тут Костянтин Орловський додав, що, зі слів представників громад, лише на одній із сесій сільської чи міської ради може розглядатися близько 200 земельних питань. Якщо для їхньої підготовки використовується тільки людський ресурс, то важко уникнути помилок.

Крім цього Володимир Подобівський презентував інформаційну панель ГІС управління земельними ресурсами. Він сказав, що ресурс поєднує аналітику із якісною візуалізацією потрібних для аудиту даних. ГІС допомагає організувати роботу не тільки землевпорядника чи працівника окремого відділу, а громади в цілому, та є виправданою інвестицією громади у своє майбутнє.

Вебінар Геоінформаційна система для управління активами громади в умовах воєнного стану

Завершальна частина вебінару пройшла у форматі «Питання-відповіді». Представники громад запитували про вартість продукту, актуальність даних на інтерактивній карті та можливість оновлювати їх, а також про можливість впровадження кожного модуля геоінформаційної системи окремо. Працівники компанії «МагнетікВан Муніципальні Технології» дали короткі відповіді на усі питання, а також наголосили, що готові надати консультації для усіх зацікавлених.

Comments are closed.
Коротка інформація

[contact-form-7 id=”10714″ title=”Форма партнерства”]

 

×