Створення ортофотоплану

Ортофотоплан — це фотографічний план місцевості на певній земельній ділянці, отриманий шляхом аерофотознімання з подальшим перетворенням знімків за допомогою методів ортотрансформування. Інакше кажучи, це фотографічна карта місцевості, склеєна з великої кількості знімків, що створені вертикально вниз із заданої висоти, яка дає можливість з максимально правдиво відтворити земну поверхню. 

На підставі отриманих з дрона знімків команда ТОВ “МагнетікВан Муніципальні Технології” формує ортофотоплан, з тією точністю і в тій системі координат, яка необхідна для проєкту. Ортофотоплани використовуються для створення топографічних карт і планів, інвентаризації земель, об’єктів капітального будівництва та іншого.

Для отримання ортофотоплану кожне вихідне зображення трансформується таким чином, щоб прибрати спотворення, які виникають внаслідок рельєфу та способу отримання зображення. В результаті, кожне зображення зводиться до планової проєкції, при якій кожна точка місцевості спостерігається чітко вертикально. А потім набір зображень перетворюють в єдину картинку.

Створення ортофотоплану
Створення ортофотоплану

Ортофотоплан незамінний для створення картографічних матеріалів і визначення координат об’єктів, при проведенні інженерних пошуків і виконанні кадастрових робіт. Не так давно вихідну картографічну інформацію для його створення отримували з допомогою аналогових камер, встановлених на літаках. І це було досить дорого. Тоді як дрони визначають координати з точністю до декількох сантиметрів і знімання залежить від погодних умов в найменшому ступені.

Таким чином, використання дронів дозволяє значно знизити витрати на аерофотознімання, а головне — досягти покращення якості в рази.

Як відбувається процес створення ортофотоплану? 

 1. Підготовка.

На цьому етапі виконується збір і вивчення інформації про досліджуваний об’єкт. Складається маршрут дронами, визначаються координати контрольних точок і відбувається закріплення їх на місцевості з використанням обладнання. Вибирається оптимальна висота й швидкість руху дрона з урахуванням параметрів перекриття та розмірів території.

 1. Аерофотознімання.

Згідно з польотним завданням дрон виконує фотографування місцевості в автоматичному режимі. Для цього використовується оптична чи спеціальна спектральна камера. Отриманий комплект фотографій після необхідної обробки стає основою ортофотоплану з прив’язкою до координат на місцевості.

 1. Обробка отриманих даних.

Всі отримані дані імпортуються в спеціальну фотограметричну програму та піддаються обробці, починаючи з побудови системи координат і щільної хмари точок і закінчуючи безпосередньо побудовою ортофотоплану. Результати надаються в вигляді файлів в форматах *.jpg, *.dng, *.cdr, *.tiff і багатьох інших.

Що Ви отримаєте?

Ортофотоплани, створені з допомогою дронів, характеризує висока візуальна інформативність. Вони стануть чудовою допомогою в роботі будівельних та інженерних організацій, для геодезичних робіт, у пригоді геологів, екологів, та зоологів.

Вирішення таких проблем:

 • кадастр та землеустрій;
 • оновлення карт;
 • муніципальне управління;
 • моніторинг територій;
 • архітектура та будівництво;
 • геологічні роботи;
 • проєктно-вишукувальні роботи;
 • створення картографічної бази для різних додатків.
Створення ортофотоплану
Коротка інформація

[contact-form-7 id=”10714″ title=”Форма партнерства”]

 

×