Сотня учасників відвідали вебінар присвячений сучасним технологіям для управління інженерними мережами

Вебінар “Геоінформаційна система – сучасний інструмент управління інженерними мережами громади”

9 червня 2022 року відбувся вебінар “Геоінформаційна система – сучасний інструмент управління інженерними мережами громади”, організаторами якого були ТОВ “МагнетікВан Муніципальні Технології” та Асоціація малих міст України. Зустріч налічувала сотню учасників.

Вебінар розпочався із вітального слова директорки з розвитку Агенції малих міст України Крістіни Пастущенко. Далі виступав  Євген Лаврішко, директор ТзОВ “ГЗГ Мірничий”, із доповіддю: “Особливості нанесення інженерних мереж на топографічну зйомку місцевості”. Він розповів які відомості про інженерні комунікації отримує замовник по завершенні робіт: точні координати об’єкта, глибину залягання, діаметр та матеріал труб тощо. Ці вичерпні дані, за словами спікера, допомагають громаді чи підприємству скласти точний кошторис, наприклад, для реконструкції мереж, а також підвищують швидкість реагування на інциденти.

Вебінар “Геоінформаційна система – сучасний інструмент управління інженерними мережами громади”

Також Євген Лаврішко навів приклади низки випадків, коли відсутність топографічного знімання місцевості призводила до проблем під час будівництва (точки підключення водогону у реальності були розміщенні в інших місцях ніж на схемах проєкту) чи завдавала непередбачуваних фінансових збитків (розриви кабелів чи пошкодження труб при копанні).

Далі новітні технології гідравлічного моделювання для оптимізації роботи систем водопостачання і водовідведення презентувала Оксана Декіна, заступниця директора ПМП НВЦ “Еколас”. Спочатку вона розповіла про етапи створення гідравлічної моделі. З її слів, найперше відбувається розробка векторної карти міста, на яку далі наносяться всі мережі водопостачання та водовідведення і на основі них формується база даних усіх абонентів. Наступним етапом проводиться гідравлічний розрахунок та калібрування моделі, що дає можливість розробляти технічні заходи з модернізації мереж та загалом приймати обґрунтовані рішення щодо управління ними.

Вебінар “Геоінформаційна система – сучасний інструмент управління інженерними мережами громади”

Оксана Декіна продемонструвала учасникам вебінару гідравлічну модель одного із міст України та пояснила, що на ній різними кольорами позначено тиск води по усіх абонентах: світло синій – достатній, темно синій – дуже високий, червоний – недостатній, а жовтий – абоненти взагалі не отримують води. Володіючи цією інформацією, громади чи підприємства можуть провести оптимізацію тиску, таким чином збільшити термін експлуатації труб. Також, опираючись на дані гідравлічної моделі, керівники громади мають можливість приймати ефективні рішення щодо забудови, розуміючи чи достатньо потужності у наявній системі для нового житлового комплексу.

Завершальним спікером вебінару був директор ТОВ “МагнетікВан Муніципальні Технології” Володимир Подобівський з темою “Ефективне управління інженерними мережами територіальної громади за допомогою геоінформаційної системи”. Він презентував продукт компанії геоінформаційну систему (ГІС) інженерних мереж, на початку розповівши, що ресурс складається із трьох підсистем: інтерактивна карта інженерних мереж, моніторингу аварійних ситуацій та оперативного диспетчерського моніторингу стану інженерних мереж.

У ході своєї доповіді Володимир продемонстрував для учасників інтерактивну карту із нанесеними на ній усіма видами комунікацій та показав функції інструментів, які доступні на ресурсі. Основними перевагами використання ГІС інженерних мереж є можливість оперативно отримати основні відомості про об’єкти та редагувати їх у режимі реального часу, а також друкувати інформацію, створювати польові журнали для експлуатаційних служб.

Вебінар “Геоінформаційна система – сучасний інструмент управління інженерними мережами громади”

Крім цього Володимир Подобівський пояснив яким чином геоінформаційна система автоматизує звернення громадян щодо інцидентів: “ГІС дає можливість використовувати абонентів для допомоги нашим комунальним підприємствам”. Ресурс містить електронну форму, заповнивши яку, можна повідомити про проблему на інженерних мережах. Коли форма надіслана, то інформація з неї автоматично з’являється на карті та панелі дашборду для диспетчера. 

Також демонструючи дашборд диспетчеризації інженерних мереж, Володимир зауважив, що окрім показників, які відображаються на екрані (основні балансоутримувачі, кількість оглядових колодязів, кількість ремонтних робіт тощо), є також можливість простежити за рухом спецтехніки в режимі реального часу.

Вебінар “Геоінформаційна система – сучасний інструмент управління інженерними мережами громади”

Протягом усього вебінару учасники активно цікавилися вартістю послуг топографічного знімання та гідравлічного моделювання, а також вартістю геоінформаційної системи інженерних мереж. Якщо Вас зацікавила подібна інформація, то просимо телефонувати нам або заповнити електронну форму для отримання індивідуальної безплатної презентації.

Comments are closed.
Коротка інформація

[contact-form-7 id=”10714″ title=”Форма партнерства”]

 

×