Вимірювання поля за допомогою БПЛА

Компанія MagneticOne Municipal Technologies надає послуги вимірювання земельних ділянок за допомогою безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Актуальні і точні дані про площу оброблюваних земель – фундаментальна основа сучасного сільського господарства. Знання точної площі та структури своїх полів – основа ефективного керування будь-яким господарством і запорука правильного використання бюджету, адже точність інформації про площу поля безпосередньо впливає на точність розрахунку витрат на його обробку.

Ще донедавна для планування сільськогосподарських робіт використовувалися виключно кадастрові дані, які крім того що є застарілими, також не враховують необроблювані ділянки всередині поля: заболочені зони, яри, кам’янисті угіддя тощо. Фактична площа оброблюваних земель може змінюватися з часом через насіювання лісосмуг або їх неконтрольоване розростання, утворення яру, прокладання або зникнення доріг та інших чинників, що впливають на контур поля. Враховуючи також і той факт, що розбіжність площ між картою 70-80-х років і актуальним станом може досягати 20%, а це означає, що така ж помилка буде присутня при розрахунку витрат на закупівлю насіння і пестицидів, настільки ж неточними будуть дані про врожайність. Інвентаризація земель за допомогою БПЛА є набагато точнішою і продуктивнішою, ніж поширені в даний час методи об’їзду поля по контуру або оцифрування за супутниковими даними. Сучасні технології вимірювання площі земельної ділянки засобами БПЛА дозволять точно визначати межі та площу поля, реальне використання земель і тип рослинного покриву.

Обмір поля за допомогою дрона
Обмір поля за допомогою дрона
Обмір поля за допомогою дрона

Переваги вимірювання площі поля за допомогою БПЛА:

  • оперативне вимірювання фактичної площі оброблюваних земель. Використання БПЛА дозволяє  створити картографічну основу з точними координатами всіх об’єктів, що знаходяться в межах ділянки. Це дозволить  візуально виявити та розрахувати точні площі контурів та геометричні параметри (довжина, ширина, крутизну схилу) орних земель, заболочених угідь, лісосмуг тощо;
  • уточнення розбіжностей у площі земельної ділянки зафіксованої на кадастровому плані з реальною площею поля, що знаходиться в обробці (різниця може складати від 2% до 5%);
  • максимально точно визначити необхідну кількість витратних матеріалів (мінеральних добрив, паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин) та посівного матеріалу. БПЛА здатні збирати інформацію про угіддя, достатню для точного розрахунку необхідної кількості пестицидів, гербіцидів, насіння тощо. Це дозволить фермеру заощадити на використанні засобів захисту рослин та добрив, а також зберігає навколишнє середовище;
  • аерофотознімання з БПЛА більш деталізоване, ніж космічний знімок. Роздільна здатність знімків вимірюється в сантиметрах на точку, за рахунок висот польоту від 100 до 600 метрів над поверхнею землі. Крім того, БПЛА дозволяють вести зйомку навіть в умовах хмарності, що недоступно супутникам і ускладнює використання пілотованої авіації;
  • продуктивність БПЛА досягає до 30 км² за годину при площинній зйомці і до 35 км² за годину для лінійних об’єктів;
  • можливість створення електронних карт полів, які необхідні для планування сільськогосподарських робіт, моніторингу роботи техніки, аналізу діяльності агровиробництва.

Етапи надання послуги:

  • планування – узгоджується із Замовником індивідуальний плану виконання повітряного сканування з урахуванням площі, місця розташування об’єкта та погоди.
  • виконання робіт – виїзд політної команди на об’єкт, проведення  реєстрації наземних контрольних точок, повітряне сканування поля, обробка даних.
  • передача результатів Замовнику – результати вимірювальних робіт надаються у вигляді контурів з географічними координатами e форматі шейп-файлу, а також у вигляді звіту в форматі PDF. Дані надаються в системі координат, яка використовується підприємством Замовника.
Коротка інформація

[contact-form-7 id=”10714″ title=”Форма партнерства”]

 

×