Однією з хороших новин для ОТГ вже цього року стала подія передання земель у власність громад.

Отож з 1 лютого Уряд надав розпорядження Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру провести інвентаризацію таких земель з подальшою передачею земельних ділянок сільгосппризначення державної власності у комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад відповідно до Земельного кодексу України.

Це є хороший шанс для громад розвивати свої території, а саме:

  • залученням інвестицій;
  • можливістю розвивати мале підприємництво на території ОТГ;
  • збільшувати кількість робочих місць та створювати комфортні умови для життя громадян.

Сьогодні сучасний світ, інформатизація, вимагають, щоб всі ці дані були виставленні на відкритих і доступних ресурсах в електронному вигляді. Саме тому інформацію потрібно оцифровувати. Засобом для цього є – геоінформаційні програмні продукти, які можуть допомогти у структуризації та автоматизації роботи з даними.

Геоінформаційні платформи та їх користь

QGIS

На тепершіній день створено вже багато різноманітних систем, які сприяють цьому. На ринку зараз можна зустріти різноманітні платформи для створення карторграфічних ресурсів: QGIS, MapInfo, Google Мaps, ArcGis.

Google Мaps

Найпростіша платформа серед них є Google Мaps. На цій платформі легко створювати самому прості об’єкти, але, на жаль, в неї дуже обмежений функціонал. QGIS, MapInfo – ці платформи є потужними системами у роботі з масштабними і колосальними даними в геодезії, картографії. Це спеціалізовані програми, які потребують спеціаліста у роботі з ними.

MapInfo

Світовий лідер у сфері картографії є платформа ArcGis, яка може бути оптимальним супровідником для роботи з даними. Вона проста і легка у користуванні та водночас вміщає в собі ті функції, які є найнеобхіднішими в задачах землеустрою, обліку об’єктів нерухомості, систем інженерних комунікацій, геодезії та надрокористування й інших областях.

ArcGis Карта містобудівних умов та обмежень

Рішення може бути як серверним, так і хмарним.

Уявіть, дані котрі раніше зберігалися на різних паперових носіях, тепер будуть розміщені на одній платформі, яка буде адаптована до ваших потреб.

З неї можна виводити статистику, аналізувати інформацію про стан ваших земельних ділянок, фільтрувати ту чи іншу інформацію: ділянки які залучені в роботі, а які ні, рік внесення ділянки, кількість тощо. Система гнучка, передбачає собою як доступ громадянам до необхідної їм інформації, так і розширений доступ для різних рівнів виконавчих і відповідальних органів.

 

ArcGis Генеральний план міста

На основі такої платформи можна створити різноманітні інтерактивні карти: карту містобудівної документації, геопортал міста, генеральний план, карту водних ресурсів, карту реєстру комунального майна тощо.

ArcGis Карта поширення кліщових інфекцій

Наша компанія MagneticOne Municipal Technologies створює всі ці й інші можливі карти на платформі ArcGis та може допомогти вам оцифрувати всю необхідну інформацію та створити потужний геопортал для хорошого і якісного управління земельними ресурсами.

Залишити відовідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Ви можете використовувати HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>